23 Mayıs 2014 Cumaİnsan sabrı öğrendiğinde ölümsüz olacaktır..

Dünya hep aynı isimler üzerine mi kurulur diye düşünürüm bazen sonra isimlerin derinliğine takılırım.İnsan isminin gücünü,kuvvetini,duygusunu mu alır acaba?Dünya kaç kere kuruldu bu ilkse bizden sonra da var olmaya devam edecekse yine mi bizim isimlerimiz olacak.İsmimizin her dilde anlamı başkaysa,daha mı karmaşık yaşayacağız mesela benim adım ne anlamı ne ? Adım olmasa ben ben olmaz mıyım?
Peki sen hep aynı isimle mi karşıma çıkacaksın,yoksa eski eski zamanlarda daha masallar bile yeni yeni var oluyorken o zamanlarda işte böyle bir masal mı varmış. Evren bu isimleri ezberledi aynı isimleri özellikle mi yan yana getirdi.O masalları bulup çıkarmalıyım olduğu yerden ufacık bir not vardır bende oradan yola çıkar öğrenirim bu duygunun diyeti ne,Kaç ağlama,kaç gülme,kaç üzülme bilmem kaç hayal kırıklığı,belki o masal zamanında yaşayanların bana verecek sırları vardır.

Yaşanmadan nasıl duygu olur ki? Doğru önce yaşamak gerekir,sonra duygu olur,sonra özlem ve sonra aşk belkide illa bu sıralama olmasa da eski masal zamanında yaşayanların bu konuda da sırları vardır eğer bizim zamanımızı yaşadılarsa, onlara soracak çok şey var.

İnsan yaşadığı anı sorgular.Ben yaşarken aşkı sorguladım.ne olmadığına karar verdim ne olduğunu hala bilmiyorum.Gökyüzünü sorguladım ona dalıp gitmiştim o anda yüceliğine,uzaklığına kapılmıştım.Hep uzakta olan değerlidir bunu eski masal zamanında yaşayanlara sormama gerek yok çünkü öyledir.
Sonra sevgiyi sorguladım.Kaç tür sevgi var.Aile sevgisi,dost sevgisi,sen sevgisi..

Şimdilerde "sabır"ı sorguluyorum.Ne kadar sabredebilirim.Sabır, sabrederken kazanacaklarımızla mı ölçülür? Yoksa kaybettiklerimizle mi?

Ya acelem varsa benim hayata hep,hep geç kalmış hissediyorsam kendimi,yeşile,doğaya ağaca,sevgiye..
Belki az yaşayacağım belki de ondandır bu acelem.
Yeni yeni sabretmeyi,beklemeyi öğreniyorum.Ve yine öğreniyorum ki herkes farklı şekilde sabretmeye mecbur bırakılıyor.Sabrın cevabını almadan,yaşayarak öğreniyor.