3 Mart 2014 Pazartesi

Çıkarın Bihter botlarını,Sürün Hürrem boyalarını..İzlerken tüketin yeter ki tüketin :)Eskiden Shakira kemerleri vardı.Adı Shakira kemeri ama bildiğin dansöz kemeri.Tak beline kıvır ha kıvır bize uzak şeyler değil bunlar biz ki oyun  havasından halaya yatay geçiş,ordan kasap havasına dikey geçiş yaparız Shakira kemeri tam bizlik.Daha sonra süperstar Tarkan'ın zilleri çıktı piyasaya sevdik tabi sevilmez mi hem çok portatif at çantaya nerde müzik tak zilini bide Shakira ile kombin yaptın mı tamamdır.

Daha sonra gündemdeki dizilerle değişti kıyafet anlayışlarımız.Sıla tokaları,Sümbül Hanım eşarpları,Seymen Ağa yüzüğü,Polat Alemdar montu ve  daha niceleri..Daha popüler oldukları zamanlara gelirsek Bihter botları! fazla topuklu,kısa bilekten bot sen ben giysek kimse dönüp bakmaz ama Bihter giymişti.Çok beğenenler aldı almayanlar da eminim benim gibi dur bir deneyim dedi.

Bizim dizileri bu kadar içselleştirdiğimizi,benimsediğimizi adeta içinde yaşadığımız görülünce "Baş roldeki gibi giymelisin" akımı tüm hızıyla devam etti ediyor da zaten.
Ama nasıl  fark etmesinler klasik bir ev hanımı sabah kalkıyor çocuklar okula,koca işe evi topla 
hafif doz bir gündüz kuşağı akabinde akşam yemeği saat 20.00 O bir Bihter Ziyagil!

Aşk-ı Memnu da asla yapmayacağı,komşusu yapsa "cık cık cık evli barklı kadın " diyeceği,ayıplayacağı şeyi yapıyor Behlül'e gönlünü kaptırıyor.Bir başka dizide kıvrak zekası,güçlü yapısıyla babasının eski dostlarından intikam alıyor. Hiç binemeyeceği arabalara biniyor,yalılarda yaşıyor. Giyemeyeceği kıyafetleri giyiyor.İşte her şey bundan sonra başlıyor.O kıyafetler giyilebilir,takılar ulaşılabilir hale getiriliyor.Diziyle aynı anda "A'nın üzerinde ki mont şu marka ve şu fiyat" "B'nın stilini yakalamak ister misiniz?"Hemen ardından online satış siteleri kartına güvenen alsın.Alamayan ne yapsın ? Hiç üzülmesin bir hafta sonra çakma tabir edilen az orjinal ürünler çıkıyor.Al giy işte aldın mı? Aldın tüketim oldu mu ? Evet!
Şimdi diziyi izlemeye devam amaç aldırmaktı zaten :)
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder